Neden Zeka ;oyunu ?

Neden Zeka ;oyunu ?

Yazar: Okunma Sayısı: 221 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Zeka Oyunlarının Faydaları Neler? Eğlenerek öğrenmeyi sağlayan zeka oyunları çocukların zihinlerini açan ve yeni şeyler öğrenmelerini sağlayan oyunlardır. Çocukların yeteneklerini geliştiren ve yeni yetenekler kazanmasını sağlayan zeka oyunları, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığını geliştiren oldukça faydalı oyunlardır. Karakter gelişimine de olumlu katıkları olan bu oyunlar, çocukların planlı hareket etme becerilerini geliştiren ve kötü alışkanlıkların önüne geçen eğlencelerdir. Zeka oyunları ile bilgi ve becerisini arttıran çocukların kendine olan güveni artmakta, kendi sınırlarını tanıması sağlanmaktadır.Zeka oyunlarının bazıları cool games kategorisine giriyor; bu oyunlar hem eğlendiriyor hem de zekayı geliştiriyor. Yetenekleri yanında eksiklerini de gören çocuk, eksik yönleri geliştirmek ve daha yetenekli hale gelmek için neler yapabileceğini araştırır. Konsantrasyon gerektiren zeka oyunları, çocukların dikkatini toplama becerisi sağlayarak derslerine de olumlu katkılar sağlamaktadır. Zeka oyunları oynayan çocukların ezberci değil araştırmacı ve meraklı olduğu gözlemlenmiştir. Sorgulayıcı bir tavır içinde olmaya başlayan çocuk, yeteneklerini ve yaratıcılığını geliştirmek için araştırmayı seven bir birey haline gelmektedir. Çocuklar yanında yetişkinler tarafından da oynanan zeka oyunları, hem zevkli hem de zihinsel aktiviteleri geliştiren faydalı oyunlardır. Eğitim yanında yetenek geliştirici özellikleri ile dikkat çeken zeka oyunları, problem çözme ve analitik düşünme ile neden sonuç ilişkisi becerileri kazandırmaktadır. Her gün bir yenisi çıkan bu oyunlar dikkat gerektiren ve beceri isteyen oyunlardır. Hem oyun oynamak hem de oynanan vaktin boşa gitmemesini sağlayan zeka oyunları özellikle çocuklar için çok faydalıdır. Her yaş grubuna özel zeka oyunları bulunmakta ve çocuklar yaşına uygun bu oyunlarla eğlenerek öğrenmektedir. Çocuklar zeka oyunları oynayarak daha hızlı düşünen ve daha çabuk karar verebilen bireyler olmaktadır. Binlerce oyundan ilgi alanına giren zeka oyunları ile vaktini en güzel şekilde değerlendiren çocuklar, bu oyunlar sayesinde yeteneklerini ortaya çıkararak geliştirmekte ve yeni yetenekler edinmektedir.

Devamı..!

Çocuklarda Dil Gelişimi

Çocuklarda Dil Gelişimi

Yazar: İsmail Okunma Sayısı: 187 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Öncelikle bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Çocuklarımızı konuşmaya teşvik etmek, onları mümkün olduğunca çok kelimeye maruz bırakmak için sürekli onlarla sohbet etmek demek değildir

Devamı..!

Çocuklarda 2 Yaş Sendromu Nedir?

Çocuklarda 2 Yaş Sendromu Nedir?

Yazar: John Okunma Sayısı: 163 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Hem ebeveynler hem de pediatristler genellikle iki yaş sendromundan bahsederler. En belirgin özellikleri sık sık yaşanan tantrumlar (öfke nöbetleri), zorlayıcı davranışlar, üzüntü ve hayal kırıklığı hissi olan normal bir gelişim evresidir.

Devamı..!

Çocuklarda zeka gelişimi artırmanın 5 adımı

Çocuklarda zeka gelişimi artırmanın 5 adımı

Yazar: John Okunma Sayısı: 165 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Kalıtsal bir hastalık olmadığı sürece çocukların bedensel ve psikolojik sağlığının yanında zeka gelişimine de katkıda bulunmak mümkün. “Bu gelişime ebeveynler nasıl bir katkıda bulunabilir?” sorusunu cevaplayan Acıbadem Ankara Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Reyhan Erol, çocuklarda zekayı geliştirecek en önemli unsurun konuşmak, şarkı söylemek gibi karşılıklı etkileşim olduğunu söylüyor.

Devamı..!

Çocuklarda İnce ve Kalın Motor Becerileri Gelişimi Neden Çok Önemlidir?

Çocuklarda İnce ve Kalın Motor Becerileri Gelişimi Neden Çok Önemlidir?

Yazar: John Okunma Sayısı: 152 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Bebekliğin ilk gününden itibaren edinilmeye başlayan ince ve kalın motor becerileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi, Uzman Pedagog Emre Buruşoğlu sizler için kaleme aldı. İnce ve kalın motor becerileri çocuk döneminde edinilmeye başlayan ve hayatın tüm döneminde kullanılan temel vücut yetenekleridir

Devamı..!

1 den 5 e 5 (1 sayfa) ürün gösteriliyor